Mam na imie Sylwia i oto mój blog. Zawsze byłam osoba wierzącą, ale to właśnie w Medjugorje w 2001 roku, moje serce otworzyło się bardziej. Od tamtego czasu moje życie nabrało innego sensu, wymiaru... Poczułam w sposób wyjątkowy miłość Boga i opiekę Matki Boskiej. Przez te wszystkie lata, od wtedy do dziś, mniej lub bardziej czułam bliskość Boga. Dziś na nowo czuję Jego głód i tęsknotę za Nim. Dlatego właśnie, pragnę dzielić się miłośćią. Blog nosi tytuł MOC MODLITWY i jak sama nazwa wskazuje utworzyłam go w celu przekazywania sobie modlitw. Każdy z nas ma modlitwy dla nas szczególne i wyjątkowe. Czasem chcielibyśmy sie nimi podzielić ale nie wiemy jak... Na tym blogu możemy dzielić sie naszymi modlitwami, świadectwami, łaskami jakimi dzięki modlitwom otrzymaliśmy, a także wspólnie modlić sie w intencjach składanych przez użytkowników. Zachęcam do otworzenia się i dzielenia tym co w nas dobre............
| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
O autorze
Tagi

Wpisy z tagiem: Teodor Knapczyk

wtorek, 21 maja 2013

Cierpienie, ból, choroby - to wszystko potrafi odebrać chęć do życia i nadzieję na lepsze jutro. Pod przewodnictwem O.Teodora Knapczyka OFM, charyzmatycznego kapłana - franciszkanina z Krakowa, odbywają się Msze Św. połączone z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, na których dzieją się prawdziwe Boże cuda.

O. Teodor jest sekretarzem ds. ewangelizacji franciszkańskiego Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. Od wielu lat przeprowadza tego typu modlitwy w różnych częściach i parafiach Polski.

Modlitwa chrześcijańska, która wyraża błaganie o przywrócenie zdrowia, jest praktyką obecną w każdej epoce dziejów Kościoła. Ta forma posługi modlitewnej podkreśla uzdrawiającą moc Jezusa Chrystusa, działającego podczas przepowiadania Ewangelii i sprawowania Eucharystii. Wspólnota Kościoła wstawia się za chorymi do Jezusa. Dla wielu chrześcijan uczestnictwo we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie staje się odnowieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.  Jest to doświadczenie mocy Boga działającego w ludzkim życiu i we wspólnocie Kościoła.

- Ja nie jestem żadnym uzdrowicielem, to Pan Jezus uzdrawia. Jezus żyje i działa w Kościele także dzisiaj, tak jak czytamy w Piśmie Świętym - mówi franciszkanin. - Jest tak samo jak wtedy. kiedy uzdrawiał chorych, uwalniał zniewolonych, wypełniając swoją misję na ziemi. Decydującymi czynnikiem jest przyjęcie bożej łaski i wiara - dodaje.

Ojciec Teodor nie chce mówić o swoim darze uzdrawiania. Podkreśla tylko, że taki dar ma każdy kapłan, który działa w imieniu Chrystusa. - Wystarczy czytać Pismo Święte, szczególnie te fragmenty, które mówią o uzdrowieniach. To najskuteczniej uzdrawia fizycznie i duchowo - stwierdza ojciec Teodor.

Na każdej uzdrawiającej mszy prowadzonej przez ojca Teodora kościół pęka w szwach.

- To, co robię, to nie magia. Nie mam żadnej mocy. To Bóg leczy przeze mnie. Prawdziwa siła pochodzi z miłości, wiary i modlitwy - wyjaśnił na samym początku ojciec Teodor.

Msza o uzdrowienie składa się z kilku części: Mszy Świętej, adoracji Pana Jezusa, modlitwy uwielbienia, czasem uwolnienia, uzdrowienia i ostatnim elementem nabożeństwa jest modlitwa wstawiennicza z indywidualnym nałożeniem rąk. W czasie tej ostatniej wielu ludzi osuwa się na ziemię pod dotykiem dłoni kapłana, doświadczając spoczynków w Duchu Świętym. Poprzez wylanie Ducha Świętego ludzie doświadczają spoczynków także w czasie samej Mszy Św., adoracji Pana Jezusa lub kiedy kapłan przechodzi się po kościele z żywym Chrystusem.

Na zakończenie modlitwy zostają poświęcone: woda, olej i sól przyniesione przez wiernych jako sakramentalia. Później istnieje możliwość nabycia literatury religijnej, zwłaszcza świadectw uzdrowionych. Na pomorzu oprawę muzyczną zapewnia doskonały instrumentalnie i wokalnie zespół ADORAMUS z Tczewa. www.adoramus.pl